Kuidas pidada kinni uusaastalubadustest?

Kuidas pidada kinni uusaastalubadustest?

Karl-Ott Juhanson

Uusaastalubadusi või mistahes lubadusi on kerge anda aga ülimalt keeruline on nendest kinni pidada. Ei ole oluline, mis valdkonnas lubadus antakse, tehnikad nendes õnnestumiseks on üldjoontes samad.

Kõige levinum viga eesmärgi püstitusel on selle liiga üldsõnaline püstitus - tahan kaalust alla võtta, jätan suitsetamise maha jne.

Asja aga saab kohe parandada sellega, et lisada eesmärgile põhjendus - tahan kaalust alla võtta, sest...

Järgmiseks tuleb lisada ajaline/numbriline eesmärk - tahan kaalust alla võtta x kg ning kas mingi aja jooksul või mingiks ajaks. Pidage meeles! Liiga kiire kaalukaotus ei jää püsima ning pikas perspektiivis teete endale rohkem kahju kui kasu ning annate järgmisel aastavahetusel sama lubaduse uuesti. 

Suisa vitaalne eesmärgipüstituses on eesmärgi vahe-eesmärkideks jagamine. See annab aimu, kas me ikka liigume eesmärgi poole ning kui liigume siis annab lisamotivatsiooni jätkamiseks.

Sama oluline on ka tegevusplaan, mida järgitakse. Tegevusplaan on eelduseks vahe-eesmärkide ning lõpuks ka põhieesmärkide saavutamiseks.

Järgneva teksti kirjutas meie fänn @krambul Instagramist, kes kindlasti saavutab oma eesmärgi:

"Minu strateegia on seada suur eesmärk kogu aastaks ja siis jagada see nädalate peale nii ära, et väiksed trennid ei tundugi enam ületamatud. Minu aasta eesmärk on sõuda ergomeeteril 1000km, mis teeb ühes nädalas 3x7km trenni, mis on täiesti ok koormus, ei väsita keha liiga palju, kuid annab samas hea enesetunde."

Kuidas leida motivatsiooni?

Teatavasti on olemas kahte tüüpi motivatsiooni - sisemine ja välimine. Enamik lubadusi saab alguse sisemisest tahtest midagi muuta. Kui olete seadnud eesmärgi, lisanud ajalise/numbrilise määratluse, pannud paika vahe-eesmärgid ning vastavalt ka tegevusplaani koostanud siis lisamotivatsiooni saamiseks tasub oma eesmärki ka perekonna ja sõpradega jagada. Nii tekitate ka välise motivatsiooni faktori ning kes teab, ehk suunate ka oma pereliikmed ja sõbrad positiivsetele muutustele.
Karl-Ott Juhanson
Karl-Ott Juhanson

AutorUuenenud tellimisinfo!

Tellimus tuleb nüüd esitada üks ööpäev enne kätte saamise päeva.

Näiteks, kui soovite torti reedeks, tuleks tellimus esitada kolmapäeval hiljemalt 23.59

Kui olete hilja peale jäänud, siis tasub alati helistada meie kohvikusse 688 9599, sest väiksemaid torte on pidevalt tegemises ja valikus ;)