3 põhjust, miks 99% dieetidest „ei tööta“

3 põhjust, miks 99% dieetidest „ei tööta“

Karl-Ott Juhanson

 

Dieedid tulevad ja lähevad. Kilod lähevad ja tulevad. Miks on aga nii, et kõik dieeditajad on surnud ringis ning sunnitud perioodiliselt uusi imedieete katsetama?

  1. PUUDULIKUD TEADMISED

Esiteks, inimesed ei tea ning ei mõista, miks kaal tõuseb ja langeb. Kuidas on siis võimalik üldse kaalu langetada, kui ei mõisteta, kuidas meie keha töötab? Selle asemel, et otsida järjekordseid imedieete, „scrollida“ Instagramis ja vaadata pilte saledatest näitsikutest, tasub võtta 1-2 tundi aega ning harida ennast elementaarsete teadmistega inimkehast ja kaalulangusest. Sa ei taha seda teha?

Asjad, mida me ei taha teha on pea alati need, mida me peame tegema!

  1. VALED EESMÄRGID

Dieeditajad ei võta vastu konkreetset otsust ja ei sea selgepiirilist eesmärki. Eesmärgiks ei sobi see, et tahan nädalaga 6 kg alla võtta. Küsi endalt MIKS? Miks on Sul vaja võtta nädalaga alla 6 kg? Mis saab 2 nädala, kuu, 3 kuu, 6 kuu ja aasta pärast? Kas on targem võtta alla 6 kg nädalaga või 3 kuuga? Vastust teate isegi. Inimestel puudub järjepidevus, sest nende eesmärgipüstitus on väär. Kujutage hoopis ette, milline sa tahaksid olla aasta või kahe pärast. Näiteks tahan olla aktiivsem ja kaaluda 20 kg vähem. Loo endast visuaalne pilt tulevikus ning taanda selle visuaalse pildi loomine tänastesse tegevustesse. Küsi endalt küsimus – mida peaksin täna tegema, et kaaluda aasta pärast 20 kg vähem. Kindlasti ei ole see nädalase „keefiridieedi“ tegemine, et kaotada 6 kg, mille järgmisel nädalal tagasi võtad!

  1. LIIGA PALJU ARVAMUSI/NÕUANDEID

Sa pead olema väga valiv allikate suhtes, kus sa oma informatsiooni hangid. Toitumine on teadusena alles lapsekingades ning ei ole olemas õiget ega valet lähenemist. Leia enda jaoks see idee/inimene, keda antud teemadel austad ja usaldad ning järgi seda! Inimeseda seovad kingapaelu ka erinevalt aga kinni püsivad nad mõlemad J

Järgmises postituses teeme puust ja punaseks kehakaalu ja selle langetamise printsiibid, et saaksite aru, kuidas üldse seda keerukat masinavärki, meie keha, juhtida ja kontrollida.

 

Oivaliste kohtumisteni!

Karl-Ott
Karl-Ott Juhanson
Karl-Ott Juhanson

AutorUuenenud tellimisinfo!

Tellimus tuleb nüüd esitada üks ööpäev enne kätte saamise päeva.

Näiteks, kui soovite torti reedeks, tuleks tellimus esitada kolmapäeval hiljemalt 23.59

Kui olete hilja peale jäänud, siis tasub alati helistada meie kohvikusse 688 9599, sest väiksemaid torte on pidevalt tegemises ja valikus ;)