Meie loo jätk

Elasin noore inimese elu nagu ikka aga treening ja toitumine ei jäänud kunagi pikaks ajaks unarusse. Gümnaasiumihariduse omandamise kõrval Pärnu Koidula Gümnaasiumis harisin ennast ka treeningu ning toitumise vallas. Ülikooli ja eriala valimine oli meelakkumine - Tartu Ülikool ja füsioteraapia eriala. Kõrgharidust omandades suutsin järjest enam läbi närida ka keerulisemaid treeningu ja toitumisalaseid teadusartikleid. Teadmiste realiseerimiseks koostasin treening- ja toitumiskavasid ning andsin nõu.

Kes oleks uskunud, et kõrghariduse omandamine nii graatsiline on?

Järk-järgult muutus minu suhtumine tervislikku toitu liberaalsemaks ning minu toidulaualt olid kadunud valgupulbrid ning rasvatu kohupiim. Toitumine mitmekesistus, enesetunne paranes ning enesega rahulolu suurenes. Tundsin, et liigun enese jaoks õiges suunas.

Olles suur magusasõber, tekkis idee luua magustoit, mis oleks tervislik ning mida saaksin süüa lausa igapäevaselt. Uurisin ja katsetasin ning tulemuseks oli kõige esimene tervislik küpsetis.

Kõige esimene katsetus märtsis 2012.

Jätkasin õpinguid magusa suu ning naeratusega näol. 2013 jaanuaris torkas pähe idee pakkuda tervislikku küpsetist ka rohkematele inimestele. Ma ei saanud ju olla ainukene kellele see tort ja idee meelepärane on?! Esimeseks avalikuks ürituseks, kus torte müüsin, oli Augustiunetus 2013 Pärnus. Küpsetamine põrgukuumuses oli väga raske ning olin lähedal käega löömisele aga see positiivne emotsioon üritusest ja tagasisidest justkui tõstis mind pilvede kohale ja kannustas edasi rühkima.

Arendasin ideed edasi ja arutasin sõpradega, kuid suurim tõuge minu edasiseks tegevuseks oli see, et ma ei lõpetanud ülikooli nominaalajal koos oma kolleegidega. Minu lõputöö pealkirjaga “Paastumine ning selle mõju tervisele” ei osutunud retsensendi jaoks piisavalt küpseks ning mulle anti võimalus võtta akadeemiline, korrigeerida puudused ning lõpetada hiljem. Lõputöö korrigeerimise kõrvalt otsustasin võtta ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast ühe semestri jagu aineid, et saaksin üldse aimu majandusest ja ettevõtlusest. See andis mulle aina hoogu juurde. Lisaks algteadmistele majandusest lõin tutvusi edumeelsete inimestega, võistlesin oma äriideega konkurssil „Tudengite äriideede kaleidoskoop“.

 Konkursil torti lõikamas koos Madliga, kes oli mulle Tartus suureks abiks

Pärast konkurssil osalemist sain võimaluse müüa esimese proovipartii torte Tartus Genialistide Klubi kohvikus “Vats”.

 Esimesed kaks OTTi ootamas maiasmokkasid

2014. aasta kevadel kaitsesin oma lõputöö edukalt ning mulle omistati terviseteaduste bakalaureuse kraad (lisaks esmased teadmised ettevõtlusest). Kolisin Tallinnasse, asusin tööle füsioterapeudina ning algas töö oma ettevõtte loomiseks.

Meeldejääv hetk Tartu Ülikooli lõpuaktuselt

Siinkohal on aeg kirjutamine lõpetada ja minna tegutsema, et oleks millest oma lugu edasi kirjutada...

Uuenenud tellimisinfo!

Tellimus tuleb nüüd esitada üks ööpäev enne kätte saamise päeva.

Näiteks, kui soovite torti reedeks, tuleks tellimus esitada kolmapäeval hiljemalt 23.59

Kui olete hilja peale jäänud, siis tasub alati helistada meie kohvikusse 688 9599, sest väiksemaid torte on pidevalt tegemises ja valikus ;)